KONST / Litografier / Färglitografi 13581009
nr 1358 1009
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Häst / traktor. Signerad, numrerad 100/410. Signerad. Motivet: 36x25 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
måndag 2 november 2020
kl 19:49:22
100 kr
150 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren